Stratejik Pazarlama ve Marka Yönetimi

Stratejik Pazarlama ve Marka Yönetimi Başvuru Formu

 

STRATEJİK PAZARLAMA VE MARKA YÖNETİMİ YÜKSEK LİSANS PROGRAMI HAKKINDA


Günümüz iş dünyasında çeşitli alanlarda uzmanlık sahibi olan yetişmiş eleman bulmak, önemli bir ihtiyaç haline gelmiştir. Stratejik Pazarlama ve Marka Yönetimi Yüksek Lisans Programın amacı, iş dünyasında ihtiyaç duyulan yetkin ve yenilikçi pazarlama uzmanlarının yetiştirilmesidir. Öğrencilerin pazarlama alanlarındaki bilgilerini sıra dışı ve yenilikçi tekniklerle donatmak, alandaki bilgi birikimlerini ve yetkinliklerini arttırmak amacını taşımaktadır.

Stratejik Pazarlama ve Marka Yönetimi Yüksek Lisans Programı öğrencileri eğitimleri süresince kendi alanında temel ve seçmeli dersler alarak mesleğin önde gelen akademisyenleri ve profesyonelleriyle tanışma ve deneyimlerinden yararlanma olanağı elde ederler. Yüksek lisans projesi ile kendi ilgi alanlarını geliştirirler ve kendi ilgi alanlarında derinlik kazanırlar.

Altınbaş Üniversitesi İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. A. Ercan Gegez’in koordinatörlüğünde açılan Stratejik Pazarlama ve Marka Yönetimi Yüksek Lisans Programı’na özel iş birliğiyle, “Game Kudra Pazarlama İletişim Oyunları” dersi ile sektör liderleri ve ünlü konuklar yüksek lisans öğrencileriyle sektör deneyimlerini paylaşmaktadır.
Hızlı gelişen sektörlerin üst düzey yöneticilerinde ders vereceği programda; “Game Kudra İletişim Oyunları” dersi dışında “Marka Yönetimi”, “Stratejik Pazarlama Analizi”, “Nöropazarlama Uygulamaları”, “Tüketici Davranışları ve Toplumsal Kültür”, “Hikaye ve Fotoğraflarla Pazarlama Analizi” “Yönetimde Stratejik Yaklaşımlar” ve “Pazarlama Araştırmaları” gibi dersler yer almaktadır ve tüm derslerin içeriğine uygulama da eklendiğinde Türkiye’de benzeri olmayan bir yüksek lisans programı haline gelmiştir.
Programda derslerin yanı sıra farklı uygulamalara da yer verilmiştir. Örneğin; "Kırmızı koltuk” denilen her hafta bir veya iki kere değişik şirketlerin yöneticileri derslere katılım sağlayacak olup, bazı ders günlerinde öğrencilerimiz okul dışında örneğin, basket maçına katılım sağlayacak ya da yönetim kurulu toplantısı katılımcısı olacaktır. Tüm bu hazırlanan özel program öğrencimizin deneyimleyerek öğrenmesi amacı gütmektedir.

Programda pazarlama ile hikaye arasındaki bağ da anlatılmaktadır. Hikaye ve Fotoğraflarla Pazarlama Analizi" dersi ile görsellikle hikaye anlatımını, hikaye anlatımıyla da pazarlamayı nasıl birleştirdiğini uygulamalı bir şekilde gösterilmektedir.

Stratejik Pazarlama ve Marka Yönetimi Alt Uzmanlık Alanları:

- Marka Yöneticiliği → 

EĞİTİM YERİ : A​tınbaş Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Stratejik Pazarlama ve Marka Yönetimi Yüksek Lisans Programı Gayrettepe - Esentepe yerleşkesindedir.

EĞİTİM SAATİ : H​afta içi 19:00 - 22:00 saatleri arasında dersler Gayrettepe - Esentepe yerleşkesinde gerçekleşmektedir.

EĞİTİM DİLİ :​ Stratejik Pazarlama ve Marka Yönetimi Yüksek Lisans Programı eğitim dili Türkçe'dir.

PROGRAM :​ Stratejik Pazarlama ve Marka Yönetimi Yüksek Lisans Programı tezli ve projeli olarak sunulmaktadır. Öğrenci; tezli programda 7 ders,1 seminer dersi ve tez çalışmasından, projeli (tezsiz) programda ise 10 ders ve proje ödevinden sorumludur.
 

BRANDMAP MARKA YÖNETİCİLİĞİ UZMANLIK DALI YÜKSEK LİSANS PROGRAMI

Altınbaş Üniversitesi, sektör üniversite işbirliği kapsamında, 30 yıllık pazarlama yönetimi ve marka yönetimi deneyimlerinden oluşan BrandMap Marka Yönetimi Platformuyla bir araya gelerek, iş dünyasına marka yöneticisi yetiştirmek amacıyla yeni bir uzmanlık dalı programı hazırlamıştır.

Kısa adıyla MAP olarak adlandırılan, Stratejik Pazarlama ve Marka Yönetimi/Marka Yöneticiliği Uzmanlık Dalı Yüksek Lisans Programı, şirketlerin markaları ile ilgili departman çalışanlarına yönelik olarak hazırlanmıştır.

KİMLER BAŞVURABİLİR?

● Kurumların pazarlama, satış, pazarlama iletişimi (farklı isimlerdeki alanlar ve alt alanlar), kurumsal iletişim, tasarım ve deneyim gibi markayı yakından ilgilendiren departmanlarında en az 3 yıl ç alışmış/halen çalışıyor olanlar,

● Reklam, halkla ilişkiler, doğrudan pazarlama iletişimi, dijital ve medya planlama-satınalma ajanslarında müşteri ilişkileri, planlama, yaratıcı departman, etkinlik ve proje yönetimi gibi bölümlerde en az 3 yıl çalışmış/çalışıyor olanlar,

● Pazarlama araştırmaları, veri toplama, marka danışmanlığı ve marka değerleme alanlarında e n az 3 yıl çalışmış/çalışıyor olanlar,

● Daha önce bir üniversitede marka, pazarlama, pazarlama iletişimi, iletişim alanlarında bir yüksek lisans programını tamamlamış ve e n az 2 yıl i lgili alanlarda bir işte profesyonel olarak çalışmış/çalışıyor olanlar,

● Marka patent ve tescil alanında, marka vekili olarak en az 3 yıl çalışmış/halen çalışıyor olanlar.

BAŞVURU NASIL YAPILIR?

Programa http://sbe.altinbas.edu.tr/yukseklisans/markayoneticiligi linki üzerinden online başvuru yapılmaktadır. Program ile ilgili sorularınız için 0 533 545 00 76 ve 0 533 777 34 50 numaralı telefonları arayarak bilgi alabilirsiniz.

PROGRAMA KABUL:

Başvuruların ardından programa uygun adaylar, mülâkata davet edilecektir. Programa kabul edilenler mülâkatların bitiminden sonraki hafta açıklanacaktır.

KAYIT:

Kabul edilenler, belirtilen süre içerisinde, kayıt koşullarını yerine getirerek programa kaydolabilirler.

PROGRAM SÜRESİ:

Program, 14 haftalık iki dönem dersler ve bir dönemlik proje sürecini kapsamaktadır.

EĞİTİM YERİ:

Altınbaş Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü MAP/Stratejik Pazarlama ve Marka Yönetimi/Marka Yöneticiliği Uzmanlık Dalı Yüksek Lisans Programı, Gayrettepe – Esentepe yerleşkesindedir.

EĞİTİM SAATİ:

Hafta içi Pazartesi, Salı ve Perşembe günleri 19:00 – 22:00 saatleri arasında Gayrettepe – Esentepe yerleşkesinde gerçekleşmektedir.

EĞİTİM DİLİ:

MAP/Stratejik Pazarlama ve Marka Yönetimi/Marka Yöneticiliği Uzmanlık Dalı Yüksek Lisans Programı eğitim dili Türkçe’dir.

PROGRAM:

Öğrenci, projeli (tezsiz) MAP/Stratejik Pazarlama ve Marka Yönetimi/Marka Yöneticiliği Uzmanlık Dalı Yüksek Lisans Programında 10 ders ve proje ödevinden sorumludur.

VIDEOLAR

Stratejik Pazarlama ve Marka Yönetimi Yüksek Lisans Programı

Stratejik Pazarlama ve Marka Yönetimi Yüksek Lisans Programı hakkında detayları Sayın Prof.Dr. Ercan Gegez bizlere aktarıyor.

Altınbaş Üniversitesi "Game Kudra İletişim Oyunları" İlk Dönem Macerası...

Altınbaş Üniversitesi'nde " Game Kudra İletişim Oyunları" dersi'nde, güz dönemi çok eğlenceli, renkli ve bol sürprizliydi...

Stratejik Pazarlama ve Marka Yönetimi Yüksk Lisans Programı'nda Nöropazarlama Dersi

Stratejik Pazarlama ve Marka Yönetimi Yüksk Lisans Programı'nda Nöropazarlama Dersi hakkında detayları Sayın Yener Girişken bizimle paylaşıyor.

DERS VEREN EĞİTMENLER

Prof.Dr. Ahmet Ercan GEGEZ

Stratejik Pazarlama ve Marka Yönetimi Özgeçmiş...

Dr. Öğretim Üyesi Dicle YURDAKUL

İşletme Anabilim Dalı Özgeçmiş...

Dr. Öğretim Üyesi Murad CANBULUT

Stratejik Pazarlama ve Marka Yönetimi Özgeçmiş...

Doç.Dr. Gülpınar KELEMCİ*

Yarı Zamanlı Öğretim Görevlisi Özgeçmiş...

Duyurular

Güncel duyuru bulunmamaktadır.

Haberler

Altınbaş Üniversitesi
Sosyal Bilimler Enstitüsü : sbe@altinbas.edu.tr - (0 212) 373 59 00
Fen Bilimler Enstitüsü : fbe@altinbas.edu.tr - (0 212) 604 01 00 - 1402

Hemen Başvur

Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Aydınlatma Metni ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri için Tıklayınız.