İşletme Yüksek Lisansı - Yönetici Koçluğu ve Mentorluk Programı

İşletme Yüksek Lisansı - Yönetici Koçluğu ve Mentorluk Programı Başvuru Formu

 

İŞLETME - YÜKSEK LİSANS VE YÖNETİCİ KOÇLUĞU VE MENTORLUK PROGRAM HAKKINDA

Türkiye’de ilk kez düzenlenen Yönetici Koçluğu ve Mentorluk Yüksek Lisans Programı, Altınbaş Üniversitesi European Mentoring & Coaching Council /EMCC Turkey (Avrupa Mentorluk ve Koçluk Konseyi Türkiye) işbirliği ile açıldı.
 
Meslek Yeterlik Kurumu tarafından 2013 senesinde Resmi Gazete’de yayınlanarak bir meslek olarak tanınan “Koçluk” alanında ülkemizde ilk defa bir yüksek lisans programı hayata geçti. Yönetici Koçluğu ve Mentorluk alanında mesleğin gelişimine destek veren ve iş dünyasının ihtiyaçlarına hizmet eden program, içerik tasarım ve koordinasyonu EMCC Türkiye Başkanı Dr. Rıza Kadılar tarafından üstlenildi. Dersler ülkemizin bu alanda en yetkin ve tecrübeli eğitmenleri tarafından verilmektedir.
 
Program sonunda diplomaya ek olarak Practitioner Level (Uygulayıcı Koçluk Seviyesinde) Uluslararası Akreditasyon sertifikası verilmektedir.

Öğrencilere Deneyim ve Altın Kariyer Fırsatı
Dünya genelinde lider üniversitelerin sunduğu programlar göz önünde bulundurularak uluslararası düzeyde hazırlanan programda temel işletme anabilim derslerinin yanında, koçluk ve mentorluk becerileri, temel psikoloji dersleri ile sistem yaklaşımı ve liderlik yetkinlikleri ile donatılmış uzmanlık dersleri sunulmaktadır. Uygulama esaslı bir meslek olması sebebiyle öğrencilere program süresince pratik yapabilecekleri müşteri/danışanlar sağlanmaktadır.
Öğrenciler pratik kazanmak ve mesleğe hazırlanmak için ilk dönem Altınbaş Üniversitesi’nin kariyer merkezi “Altın Kariyer” tarafından belirlenecek olan diğer bölümlerdeki öğrencilere koçluk hizmeti verilmektedir. İkinci dönem öğrencilerin üniversitenin “Sürekli Eğitim Merkezi” katılımcılarına koçluk hizmeti sunarak pratik yapmaları sağlanacak; böylece öğrenciler mesleği uygulamaya hazır olarak programdan mezun olacaklar. Edindikleri beceri ve yetkinlikleri uygulayabilecekleri iş imkanı bulabilmeleri için Altın Kariyer desteğinden de faydalanacaklar.

EĞİTİM YERİ : İşletme alt uzmanlık alanı olarak EMCC (Avrupa Yönderlik ve Koçluk Derneği) iş birliği ile ortak açılan Yönetici Koçluğu ve Mentorluk dersleri, Esentepe/Gayrettepe Yerleşkesinde verilmektedir.

EĞİTİM SAATLERİ : Hafta içi 19.00 - 22.00 saatleri arasında gerçekleşmektedir.

EĞİTİM DİLİ : İşletme - Yönetici Koçluğu ve Mentorluk programı ders dili Türkçe'dir. 

PROGRAM : İşletme alt uzmanlık alanı olarak açılan Yönetici Koçluğu ve Mentorluk programı, tezsiz bir program olup, öğrenci 6 adet İşletme, 4 adet Yönetici Koçluğu ve Mentorluk olmak üzere toplam 10 ders, 1 proje ödevinden sorumludur. 

VIDEOLAR

İşletme Yüksek Lisans alt uzmanlık alanı Yönetici Koçluğu ve Mentorluk Programı

EMCC Dünya Başkanı ve program koordinatörü Sayın Dr. Rıza Kadılar Yönetici Koçluğu ve Mentorluk hakkında detayları bizimle paylaşıyor.

EMCC Dünya Başkanı ve Program Koordinatörü Rıza Kadılar

EMCC Dünya Başkanı ve Program Koordinatörü Rıza Kadılar Koçluk ve Mentorluk ile nasıl tanıştığını, deneyimlerini bizler ile paylaşıyor.

Sosyal Bilimler Enstitüsü

Altınbaş Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Enstitü Müdürü Sayın Doç.Dr. Banu Kavaklı programlar hakkında detayları bizlere aktarmaktadır.

İşletme Yüksek Lisans Programı

Altınbaş Üniversitesi İşletme Yüksek Lisans Programı hakkında detayları Sayın Doç.Dr. Özen Aşık bizler ile paylaşıyor.

DERS VEREN EĞİTMENLER

Dr. Rıza Kadılar

EMCC Dünya Başkanı Özgeçmiş...

Baransel Varhan

Aile Hekimi, Klinik Psikolog, Psikoterapist, Hipnoterapist Özgeçmiş...

Bayram Ünal

Arabulucu, Koç & Danışman & Eğitimci Özgeçmiş...

Ayşegül Kalem

Eğitmen Özgeçmiş...

Duyurular

Güncel duyuru bulunmamaktadır.

Haberler

Altınbaş Üniversitesi
Sosyal Bilimler Enstitüsü : sbe@altinbas.edu.tr - (0 212) 373 59 00
Fen Bilimler Enstitüsü : fbe@altinbas.edu.tr - (0 212) 604 01 00 - 1402

Hemen Başvur

Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Aydınlatma Metni ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri için Tıklayınız.