Lisansüstü Başvuru Formu

 

PROGRAMLARIMIZ

Altınbaş Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Lisansüstü Programları ile kariyerinizde fark yaratın! Farklı yerleşke ve zaman seçenekleri, alanında uzman akademik kadrosu, sektör öncülerinin bilgi ve deneyimlerinin de katılımıyla zengin ders içerikleri ile iş hayatında bir adım daha öne geçin!

ECTS
 

Y - Yüksek Lisans Programı, D - Doktora Programı

Y

Y

Y

Y

Y

Y

Y

Y

Y

Y

Y

D

D

D

Enstitü Müdürünün Mesajı

screen

Doç. Dr. Nur Banu KAVAKLI BİRDAL, SBE MÜDÜRÜ

Değerli Öğrencimiz ve Aday Öğrencimiz,

Bilgi toplumunun temel özelliklerinden olan yaşam boyu öğrenme bireylerin kişisel ya da mesleki motivasyonlarla bilgi, beceri, nitelik ve yeterliliklerini geliştirilme çabasına işaret eder. Bundan dolayı sadece sosyal katılımı ve kişisel ilerlemeyi sağlamakla sınırlı kalmayıp rekabet edebilirliği ve talep edilirliği yükselten bir süreçtir. 
Bu anlayışla düzenlenen çağdaş lisansüstü eğitim, bireylerin mesleki bilgilerini güncel tutmasını, yeni beceriler kazanmasını, ilgilendikleri bir konuda daha derin bilgi edinmesini, uzmanlaşmasını, aynı alanda çalışan diğer profesyoneller ve akademisyenlerle diyalog kurmasını, sosyal ağlarını güçlendirmesini ve kariyer olanaklarını arttırmasını sağlar.

Altınbaş Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü olarak başlıca amacımız, sosyal bilimlerde ve sanatta, bugünün ve geleceğin gereklerine uygun bilgi, beceri ve donanımı sağlamaktır. İşletme, Hukuk, Sanat ve Tasarım, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanlarında sunmakta olduğumuz yüksek lisans programlarında, uluslararası bilimsel ve mesleki standartlara uygun, küresel ve yerel arasındaki bağı gözeten, teorik ve pratik eğitimi harmanlayan ve disiplinlerarası çalışmalara olanak sağlayan bir eğitim ve gelişim ortamı hedeflenmiştir.
Altınbaş Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü olarak, özgür tartışma ortamında, yurtdışı ve sektör deneyimli saygın akademisyenlerle çalışarak, mesleki ve bilgi birikimini arttırmak isteyen mezunları yüksek lisans programlarımızla tanışmaya davet ediyoruz.

Duyurular

20 /  11

20.11.2019

YÜKSEK LİSANS VE DOKTORA PROGRAMLARI BAHAR DÖNEMİ BAŞVURULARI 25 KASIM 2019 - 6 MART 2020 TARİHLERİ ARASINDA YAPILACAKTIR.

Haberler

İletişim

Altınbaş Üniversitesi Gayrettepe Yerleşkesi

Telefon:
(0 212) 373 59 00 - 2529

Adres:
Büyükdere Caddesi Yazarlar Sokak No: 36 Esentepe / İstanbul

E-Posta:
sbe@altinbas.edu.tr

Copyright ©2018 Altınbaş Üniversitesi -- 3Faktöriyel

Hemen Başvur

Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Aydınlatma Metni ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri için Tıklayınız.